Van Weel sluit niets uit over achtergrond steekpartij Amsterdam

27 March 2025, 18:51 uur
Landelijk
mainImage
ANP

Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid kan nog niets zeggen over de achtergrond van het steekincident in Amsterdam of het motief van de verdachte. "Daar is het nog veel te vroeg voor", zei Van Weel. Hij kon ook nog niet zeggen of er een terreuronderzoek komt, maar hij zegt nog niets uit te sluiten.

Vijf mensen raakten gewond door de steekpartij, van wie twee ernstig, volgens de Amsterdamse politie. De verdachte raakte zelf ook gewond.

De VVD-minister zei in contact te staan met de autoriteiten in Amsterdam. Het is volgens hem ook aan Amsterdam om meer informatie naar buiten te brengen.

Van Weel sprak zijn waardering uit voor het snelle ingrijpen door de politie. "Die waren er ontzettend snel bij en hebben heel adequaat gereageerd. Die deden fantastisch werk."
 
Verschillende plekken in het centrum van Amsterdam zijn donderdagavond afgezet met politielinten na het steekincident dat in de buurt van de Dam heeft plaatsgevonden. Het gaat mogelijk om de plekken waar de aangehouden verdachte heeft toegeslagen. De politie wil dat niet bevestigen en geeft geen verdere details over wat er op welke locatie gebeurd is.

Twee zijstraten van de drukke winkelstraat de Nieuwendijk, de Beurspassage en de Zoutsteeg, zijn afgezet, zien verslaggevers. Op het Beursplein staat een container van de forensische opsporing. Ook de Gravenstraat en de Sint Nicolaasstraat zijn dicht.

Volgens Het Parool zijn er in die laatste straat twee slachtoffers gevallen, een oudere man en een jongen van studentenleeftijd, aldus de krant. Op de hoek met de Nieuwezijds Voorburgwal zou een jonge vrouw in haar rug zijn gestoken. Dat zou ook gebeurd zijn bij een vrouw in de Gravenstraat, voor café De Drie Fleschjes. De politie wil nog niets zeggen over de identiteit van slachtoffers, "in verband met privacy".
 

 


Door: ANP