IkPas 2021 - Bewust 30 dagen zonder alcohol

18 December 2020, 18:33 uur
Lokaal
mainImage
De jaarlijkse Ik Pas campagne...

Vanaf 1 januari 2021 gaat IkPas Rijswijk weer van start. Wethouder Gezondheid en Sport Björn Lugthart gaat ook nu weer de uitdaging aan om samen met de IkPas ambassadeurs 30 dagen geen alcohol te drinken. Nieuw is dat de actie dit jaar in januari start in plaats van maart. Hiermee sluit IkPas aan bij de Britse Dry January. Doel van de campagne is om mensen bewust te maken van hun alcoholgebruik.

Wethouder Björn Lugthart heeft wederom een team van ambassadeurs klaar staan om inwoners van Rijswijk enthousiast te krijgen om mee te doen: “Een maand geen alcohol is een frisse start van het jaar. En na zo’n pittig jaar als 2020 kan onze gezondheid wel een boost gebruiken. Ik blij dat we weer zoveel ambassadeurs enthousiast mee gaan doen aan IkPas. Laten we vooral gaan genieten van de feestdagen. Proosten op een mooi en gezond nieuwjaar, waarna we op 1 januari 30 dagen de alcohol even laten staan. Succes allemaal!”

Waarom IkPas?
IkPas is een jaarlijks terugkerende actie van de GGD Nederland voor tijdelijk geen alcohol drinken. Afname van overmatig alcoholgebruik is een van de doelen van het Rijswijkse lokale gezondheidsbeleid. Om die reden sluit de gemeente Rijswijk zich aan bij IkPas. De campagne maakt je bewust van je alcoholgebruik. Veel mensen hebben onbewust een patroon aangenomen waarbij het vanzelfsprekend is dat ze vrijwel dagelijks meerdere glazen alcohol drinken. IkPas maakt zich er hard voor om je bewuster te maken van de keuze om wel of niet te drinken. Door mee te doen aan IkPas doorbreek je vastgeroeste patronen en is alcohol niet meer vanzelfsprekend. Meer informatie is te vinden op www.ikpas.nl.


De campagne in januari 2020 was een succes met 2764 deelnemers in regio Haaglanden. Ruim een verdubbeling van het aantal deelnemers ten opzichte van 2019 (1.300 deelnemers in regio Haaglanden).

Dit zijn de Rijswijkse ambassadeurs van 2021:
Marian Zaal, politie; Jermain de Bies, Welzijn Rijswijk; Stefan Barrett, Sportief Besteed Groep; Bibi Rebel, Haaglanden Beweegt; Kees Brouwers, ADO Den Haag; Patty Jacobs, Trias; Bob Krosshel, fanatiek sporter; Gerard Hendriks, Bibliotheek aan de Vliet; Sharon Marica, voetbalschool Skilzz; Leon Heesterman, Jeugdsportraad; Annette de Boer, GGD Haaglanden; Jovanka Boerefijn, SBO Rehoboth school; Joey Koeijvoets, Rijswijk TV. Wil je weten hoe het ze vergaat? Volg hen op onze facebookpagina www.facebook.nl/ikpasrijswijk en Instagram ikpasrijswijk.

Ook mee doen?
Informatie over hoe je je in kunt schrijven voor IkPas is te vinden op www.ikpas.nl. en www.facebook.nl/ikpasrijswijk.


Redactie: Gemeente Rijswijk