Afgelopen week plaatsten de NOS en Omroep West een item over de vermeende vervuiling en het brandgevaar veroorzaakt door barbecues in het Wilhelminapark. De partij Rijswijks-Belang heeft de afgelopen weken aandacht gevraagd voor dit onderwerp, met als resultaat een slecht imago voor de gemeente Rijswijk. Wij Rijswijk spreekt zich hier fel tegen uit.
Rijwijks-Belang gooit met dit soort berichtgeving het goede imago van onze prachtige groene gemeente in landelijke media te grabbel. Los van het feit dat hun uitspraken onjuist zijn, is het belangrijk te benadrukken dat een barbecueplek voor inwoners in Rijswijk meer dan nodig is vanwege het feit dat Rijswijk de snelst groeiende gemeente van Nederland is en inwoners wel moeten kunnen recreëren.
Van Dam, fractievoorzitter van Wij. Rijswijk zegt dat de vraag naar openbare barbecueplaatsen in Rijswijk juist toeneemt door de vele woningbouwprojecten zonder eigen tuinen. Deze gemeente groeit de komende jaren van 55.000 naar 80.000 inwoners. Wat Wij. Rijswijk betreft ongecontroleerde groei, zonder aandacht daarvoor door het gemeentebestuur van Beter voor Rijswijk, Groenlinks, VVD, D66 en PvdA. Zij hebben geen oog voor voor groen, recreëren en voorzieningen.
Ook mensen die op twaalf hoog wonen moeten volgens van Dam kunnen genieten in de natuur. We gaan in Rijswijk de hoogte in met huizen en er komen talloze projecten bij waar mensen geen tuin hebben, wat ons betreft liever niet. Maar als we het wel doen zijn dit soort barbecue mogelijkheden in parken essentieel. Wat Wij. Rijswijk betreft zouden er juist meer parken en barbecue-locaties moeten worden toegevoegd, zeker niet minder."