Rijswijkse wethouder: 'Geestbrugweg voldoet niet aan de eisen'

16 May 2023, 13:40 uur
Lokaal
mainImage
Gemeente Rijswijk
Armand van de Laar.

De Rijswijkse Wethouder Armand van de Laar (D66) evrdeigt vanavond zijn standpunt in de zogenaamde forumvergadering zijn visie op de Geestbrug en kruising met de Haagweg. Hierbij benoemt hij ook de Voorburgse Prinses Mariannelaan. Ook hij is, net als zijn collega wethouder Jeffrey Keus van Leidschendam-Voorburg, een bestuursovereenkomst aan het voorbereiden waarin de Rijswijkse belangen staan vermeld. 

Zijn passage in de raadsbrief luidt als volgt. 

"De Geestbrugweg ligt tussen de Haagweg in Rijswijk en de Pr. Mariannelaan in Voorburg en verbindt de Binckhorst met (Oud) Rijswijk en is ongeveer 500m lang. De inrichting van de Geestbrugweg voldoet niet meer aan de huidige eisen van inrichting en leidt tot verkeersonveilige situaties voor verkeersdeelnemers op de Geestbrugweg en voor kruisend verkeer. Daarnaast is het een weg met hoge verkeersintensiteiten (11.000 motorvoertuigen per dag) waardoor de leefbaarheid onder druk staat. Bewoners van de wijken Cromvliet en Leeuwendaal en de Geestbrugweg hebben signalen geuit over de verkeersonveilige situatie en de hoge verkeersintensiteiten vanuit de wijken Cromvliet en
Leeuwendaal en vanuit bewoners aan de Geestbrugweg".

"In 2022 en begin 2023 is samen met de omgeving gewerkt aan een ontwerp voor de Geestbrugweg om deze verkeersveiliger en leefbaarder te maken. Geïnteresseerden dachten mee op twee manieren: via een online platform waarop iedereen kon reageren op vragen en via een meedenkgroep, die meermaals fysiek bijeen kwam en waarbij de gesprekken meer de diepte in gingen en aanwezigen de kans kregen mee te ontwerpen". 
.
Uit het participatieproces en de ontwerpen zijn de volgende ontwerpuitgangspunten voor de vervolgfase geformuleerd:
• verlagen verkeersintensiteit om de leefbaarheid en veiligheid van de Geestbrugweg te verbeteren.
• prettig & veilig fietsen. voor veiligheid van de fietser in de vorm van vrij liggende fietspaden en voldoende en kortere oversteken voor de fietser.
• prettig & veilig wandelen. Het voetpad wordt iets smaller, maar men wandelt prettiger, langs het fietspad in plaats van langs geparkeerde auto’s. De oversteken worden korter en veiliger.
• groene zone. Het wordt parkeren tussen het groen, bomen komen in dezelfde strook te staan als de auto’s. De parkeerplaatsen worden groen en waterdoorlatend uitgevoerd en de bomen krijgen een groene boomspiegel.
• leefbaarheid versterken door meer groen en minder hittevorming, groen en bomen aansluiten op groene zijstraten.

Een aandachtspunten daarbij is de aansluiting met Leidschendam-Voorburg, en de Geestbrug.