Amnesty International streeft naar een wereld waarin iedereen gelijke mensenrechten heeft en in vrijheid kan leven. Daarom voert Amnesty actie om druk uit te oefenen op regeringen, wetten aan te passen en mensen vrij te laten die onterecht gevangen zitten, gemarteld worden, verdwenen zijn of worden bedreigd.
Wij, een paar inwoners van Rijswijk, willen graag mensen in Rijswijk oproepen om mee te doen met de activiteiten van Amnesty International en mee te helpen met het organiseren daarvan.
Wat heeft Amnesty zoal bereikt?
In verschillende landen werden wetten gewijzigd. Deze zomer nog werd in Sierra Leone de doodstraf afgeschaft. Vorige week werd Oumar Sylla uit Guinee vrijgelaten. Hij kwam op voor de democratie en werd opgesloten op grond van verzonnen aanklachten. In Qatar werd Malcolm Bidali, een Keniaanse arbeidsrechtenactivist, vrijgelaten. Hij had zich kritisch uitgelaten over de arbeidsomstandigheden in Qatar, waar veel arbeidsmigranten worden uitgebuit. In Colombia werd Jani Silva bedreigd omdat zij opkwam voor het milieu. Zij schreef: ‘Ik bedank Amnesty International omdat ze heel goed campagne voor mij hebben gevoerd. Ik ben erg dankbaar voor alle brieven. Uit de grond van mijn hart zeg ik dat ik nog leef dankzij deze campagne. Die heeft hen ervan weerhouden mij te doden, omdat ze weten dat jullie er zijn.’
Wat kun je doen?
Actievoeren kan op veel manieren. Een daarvan is het schrijven van brieven of het ondertekenen van petities. Heel eenvoudig en het kost niet veel tijd, maar je bijdrage helpt enorm! Je kunt meedoen door elke maand een of meer brieven te sturen. Dan zorgen wij dat je het materiaal daarvoor elke maand krijgt.
Ook gaan we dit jaar voor het eerst in Rijswijk een Write for Rights actie organiseren op 10 december in Stervoorde. Iedereen kan daar dan brieven schrijven en kaarten sturen. Zo wordt slachtoffers van mensenrechtenschendingen een hart onder de riem gestoken en autoriteiten aangezet tot actie. We zijn op zoek naar mensen die mee willen helpen met de organisatie van dit evenement.
In Rijswijk is geen lokale Amnesty-groep, daarom hebben wij ons aangesloten bij de groep in Leidschendam-Voorburg. Het zou fantastisch zijn als er meer mensen uit Rijswijk actief willen worden!
Wil je meedoen? Laat dat dan weten via [email protected]