Overgebleven advocaten Ridouan Taghi leggen verdediging neer

16 April 2025, 19:23 uur
Landelijk
mainImage
ANP
Advocaat Carlo Crince le Roy.

Advocaten Carlo Crince le Roy en Sultan Kat leggen de verdediging van Ridouan Taghi neer. Dat bevestigt Crince le Roy na berichtgeving door Het Parool. Vorige week donderdag werd de derde advocaat van Taghi, Vito Shukrula, aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van zijn cliënt.

Crince le Roy zegt desgevraagd geen commentaar te willen geven. Aan Het Parool laten hij en Kat weten dat ze vinden dat de Staat de bijstand aan Taghi tegenwerkt. "De effectieve uitoefening van de grondrechten van de heer Taghi is onmogelijk gemaakt", aldus de advocaten.

"Wij wisten van de mogelijkheid dat alle middelen konden worden ingezet om het de verdediging moeilijk te maken", voegen de twee toe. "Met de aanhouding van meester Shukrula en de berichtgeving in het nieuws dat de AIVD praktisch vanaf aanvang van onze verdediging betrokken was, is dit voor ons bevestigd."

Shukrula is de derde advocaat van Taghi die is opgepakt. In 2023 werd zijn neef en advocaat Youssef veroordeeld voor het doorspelen van berichten vanuit de EBI. In datzelfde jaar werd ook Inez Weski aangehouden. De strafzaak tegen haar is in de voorbereidende fase.
 

 


Door: ANP