Fysiopraktijk Rijswijk werkt samen met Ergopraktijk Rijswijk van ergotherapeute Charona van den Berg

27 November 2018, 15:27 uur
Algemeen
mainImage
Digitaal Dagblad
Afbeelding is niet meer beschikbaar

Fysiopraktijk Rijswijk is per 1 november een intensieve samenwerking aangegaan met ergotherapeute Charona van den Berg. We spreken Robert Hoogland (eigenaar Fysiopraktijk Rijswijk) en Charona van den Berg

“Waarom wij deze ‘next step’ nemen?”, stelt Robert Hoogland zichzelf een vraag. “Als fysiotherapeut kun je veel doen. Maar soms is er meer nodig. Bijvoorbeeld speciale aanpassingen in en rondom het huis. Dan is de verwijzing naar een ergotherapeut een logische keuze. De ergo- en fysiotherapeut liggen in elkaars verlengde, mooi dat we nu bij elkaar onderéén dak zitten.” Hoogland weet dat samen met ergotherapie nog betere resultaten haalbaar zijn. “Tegenwoordig is het beleid dat we ouderen langer thuis moeten blijven wonen. Maar dat heeft tot gevolg dat oudere mensen vaker vallen? Wij kunnen hen weer ‘bewegend’ laten functioneren. Maar het is dan jammer dat zo iemand dan een paar maanden later weer is gevallen door bijvoorbeeld een ongepaste thuissituatie. Je moet dus niet alleen zorgen dat je weer goed lichamelijk functioneert, maar ook dat de thuissituatie past bij de situatie. En daar is de ergotherapie in gespecialiseerd. Samen werken leidt daarmee tot de allerbeste resultaten en dat is waar we continu naar op zoek zijn. Het wordt er ook niet duurder van. Ergotherapeutische zorg zit in het basispakket en wordt gewoon vergoed.”

Visie
“Onze behandelingen sluiten goed op elkaar aan”, weet de Rijswijkse Charona van den Berg, ergotherapeute en eigenaar van Ergopraktijk Rijswijk. “Robert en ik hebben dezelfde visie over de zorg onder één dak. Robert vergelijkt het altijd treffend met het shoppen in een supermarkt, het is handig dat je op 1 plek alle zorg kunt krijgen die je nodig hebt. . “Naast de ondersteuning in alledaagse activiteiten zoals het huishouden en hobby’s is Charona ook erg actief met de aanpak van chronische pijn. Charona: ”Vaak ziet de persoon zelf het verband niet meer tussen wat hij of zij elke dag doet en de pijn die daarmee gepaard gaat. Dan kijk ik hoe de activiteiten worden uitgevoerd en kom ik soms met verassend eenvoudige aanpassingen waardoor alles gemakkelijker gaat en de pijn afneemt. Bewustwording van wat je doet en hoe het anders kan waardoor het gemakkelijker of minder risicovol verloopt.”



Patronen
“We zien vaak  mensen die terugkomen met dezelfde klachten”, vervolgt Hoogland. “We moeten vaak vaste patronen doorbreken. Bekend voorbeeld: ik heb een goede pijnvrije dag dan kan ik ‘even’ snel het hele huis schoon maken. Ineens een enorm overbelasting waardoor klachten steeds terugkeren. Logisch wel, men weet niet exact hoe het lichaam werkt. Wij kunnen hen adviseren om bepaalde handelingen anders te doen of anders in te delen met een gelijk resultaat. Het beste is als Charona dat ter plekke doet. Dat kan bij mensen thuis of ook op werkplekken. Het mooie is dat ergotherapie voor tien uur per jaar in het basispakket zit. Dus gewoon vergoed wordt door de zorgverzekeraar.”

Advies
“Ik geef mensen vaak een eenmalig ergotherapeutisch advies,” vervolgt Van den Berg “maar het kan ook zo zijn dat in het geval van chronische klachten ik vaker per jaar langskom. Naarmate men ouder wordt kan het ook zijn dat men meer behoefte aan hulp heeft. Denk daarbij bijvoorbeeld aan een verhoogd toilet of een traplift. Wij zijn ook vaak vertrouwenspersonen richting gemeenten, WMO consulenten en/of allerlei case managers. Daarnaast geven wij adviezen aan mantelzorgers. Ouderen staan niet te springen om veranderingen in hun directe omgeving, maar als ze eenmaal resultaat zien, zijn ze eerder om en staan ze open voor meer aanpassingen. Ergotherapeute zijn is een dankbaar vak.”

Voor meer informatie, ga naar: www.fysiopraktijkrijswijk.nl