Richard de Mos krijgt steun vanuit RijswijksBelang

13 May 2023, 08:58 uur
Lokaal
mainImage
Rijswijks Dagblad
De raadsvergadering in Den Haag waarin het onderwerp 'De Mos' ter sprake kwam.

Marc Weterings, fractievoorzitter van RijswijksBelang, was van 19.30 uur tot middernacht in de Haagse raadszaal aanwezig om aan te horen of de vrijgesproken Richard de Mos terug kon keren in de coalitie van Den Haag. 

Het AD meldt dat Richard de Mos met zijn Hart voor Den Haag voorlopig niet mag aanschuiven bij de Haagse coalitie. "Dus kan de lokale politicus voorlopig ook fluiten naar de door hem zo diep gewenste wethouderspost", aldus het AD. 

Marc Weterings maakte deze (nieuwe) politieke ontwikkeling van dichtbij mee. "Belachelijk", reageert Weterings tegenover Rijswijks Dagblad. "Richard is vrijgesproken. Hij is razend populair in Den Haag en won de verkiezingen. Bij volledige vrijspraak wat heeft plaats gevonden, vind ik dat partijen die hem hebben uitgesloten hebben diep door het stof moeten en na een gemeend excuus zeker Hart voor DenHaag moeten laten aansluiten in het college. Het minste wat je kan doen is het coalitieakkoord openbreken. Hiermee die je minimaal recht aan de ruim 30.988 stemmen die de partij heeft gehad. In de laatste peiling paar dagen geleden staat de partij op 11 zetels tot 15 zetels.( De Hond)",

Weterings: 'Van Doorn (D66) kwam uit schaamte niet uit haar woorden en gebruikte veel woorden zonder iets te zeggen. De VVD was weliswaar welwillend, maar alleen D66 dus niet. Let op mijn woorden, de Haagse inwoners gaan deze houding niet accepteren".

Woensdag komt er in Den Haag een tweede termijn en worden de moties in stemming gebracht. 


Door: Bart Bakker