Wisselend bekerweekend voor Rijswijkse voetbalclubs

13 September 2026, 10:56 uur
Lokaal
mainImage
Foto ter illustratie.

De Rijswijkse voetbalclubs hebben hun laatste wedstrijden in de poulefase van het bekertoernooi achter de rug. Voor Vredenburch, Semper Altius en RVC Celeritas vormden de bekerduels vooral een belangrijke graadmeter richting de start van de competitie.

Vredenburch stapte zaterdag met een overtuigende overwinning van het veld, terwijl RVC Celeritas in Zoetermeer een pijnlijke nederlaag moest incasseren. Bij Semper Altius stond de laatste bekerwedstrijd vooral in het teken van de laatste voorbereidingen op de terugkeer in de vierde klasse.

Vredenburch zorgde voor het beste Rijswijkse resultaat. Op bezoek bij Katwijk 2 won de ploeg met 2-4. De wedstrijd begon nog ongunstig voor de Rijswijkers, die tegen een vroege achterstand aankeken. Vredenburch liet zich daardoor echter niet van de wijs brengen en kwam via een eigen doelpunt van de thuisploeg weer langszij.

Daarna nam Faysal Amaziane een hoofdrol voor zijn rekening. Hij bracht Vredenburch voor rust op 1-2 en sloeg na de pauze opnieuw toe. Met zijn tweede treffer van de middag liep de Rijswijkse ploeg uit naar 1-3.

Katwijk 2 wist de spanning vervolgens terug te brengen door de 2-3 te maken, maar Vredenburch liet de overwinning niet meer uit handen glippen. Invaller Erwin Kruit maakte aan alle onzekerheid een einde en bepaalde de eindstand op 2-4.

De overwinning is een welkome opsteker voor Vredenburch in de laatste fase van de voorbereiding. De club kende afgelopen seizoen al een sterke competitie, eindigde hoog op de ranglijst en won de tweede periode. De verwachtingen voor het nieuwe seizoen zijn daardoor opnieuw aanzienlijk.

Voor RVC Celeritas verliep de zaterdag heel anders. De Rijswijkers moesten in Zoetermeer aantreden tegen DWO en gingen met liefst 5-0 onderuit. Vooral aanvaller Kurtley de Windt bleek een onoplosbaar probleem voor de defensie van Celeritas. Hij nam vier van de vijf Zoetermeerse doelpunten voor zijn rekening.

De nederlaag betekent een teleurstellend einde van het bekertoernooi voor RVC Celeritas. De ploeg was de poule nog begonnen met een overwinning, maar verloor vervolgens verrassend met 2-1 van SVO Buytenpark. Tegen DWO bleek gisteren het krachtsverschil vervolgens te groot.

Voor de technische staf van RVC Celeritas levert de 5-0 voldoende huiswerk op. Een forse nederlaag vlak voor de competitie is nooit prettig, maar de bekerwedstrijden zijn tegelijkertijd bedoeld om zwakke plekken zichtbaar te maken voordat de punten in de competitie echt gaan tellen.

Ook Semper Altius staat voor een interessant seizoen. De club promoveerde afgelopen seizoen vanuit de vijfde klasse en keert daarmee terug op een hoger niveau. De bekerperiode stond dan ook nadrukkelijk in het teken van de voorbereiding op die nieuwe uitdaging.

In de eerste twee bekerwedstrijden bleef Semper Altius ongeslagen. De Rijswijkers verzamelden vier punten en maakten zeven doelpunten. Tegen Ariston'80 werd met 2-2 gelijkgespeeld. Mick van Oorschot en Justin Wenkenbach waren in die wedstrijd trefzeker voor Semper Altius.

De promotie betekent dat Semper Altius dit seizoen opnieuw zal moeten bewijzen dat het ook in de vierde klasse kan meekomen. Na een succesvol vorig seizoen verandert de uitgangspositie. Tegenstanders worden sterker en fouten zullen sneller worden afgestraft. Tegelijkertijd kan het vertrouwen van de promotieploeg een belangrijke kracht zijn.

Daarmee gaan de drie Rijswijkse verenigingen met verschillende gevoelens richting de competitie. Vredenburch kan vertrouwen putten uit de 2-4 overwinning bij Katwijk 2 en lijkt opnieuw ambities te mogen hebben. Semper Altius begint als promovendus aan een nieuw hoofdstuk en zal vooral willen aantonen dat het ook een niveau hoger zijn mannetje staat.

Voor RVC Celeritas ligt de eerste opdracht voor de hand: de 5-0 tegen DWO snel verwerken. Zodra de competitie begint, tellen de resultaten uit de beker niet meer en krijgt de ploeg de gelegenheid om opnieuw te beginnen.

Voor het Rijswijkse amateurvoetbal belooft het daarmee een interessant seizoen te worden. Vredenburch wil voortbouwen op een sterk vorig jaar, Semper Altius gaat het avontuur in de vierde klasse aan en RVC Celeritas zal op revanche uit zijn na een moeizaam einde van de bekerperiode. Vanaf de competitiestart wordt duidelijk welke van de drie Rijswijkse clubs het snelst uit de startblokken komt.