Welke moties haalden het niet met betrekking tot het AZC?

11 May 2022, 09:07 uur
Lokaal
mainImage
ANP

Er is gisteravond tijdens de raadsvergadering van de gemeente Rijswijk door verschillende partijen een aantal moties ingebracht met betrekking tot het AZC in de Plaspoelpolder. De moties die het niet hebben gehaald luiden als volgt.

De veel besproken en gelanceerde motie van PvdA, ChristenUnie, Groenlinks en PG&R om het centrum in de Paspoelpolder permanent voor de opvang van asielzoekers open te houden strandde.  Uitslag: 8 voor 21 tegen. 

Het plan van D66 voor een structurele, kleinschalige vluchtelingenopvang in wijken, samen met andere gemeenten in de regio haalde het eveneens niet. Uitslag:  11 voor 18 tegen

Een motie van Wij.Rijswijk om meteen een flexibel wooncentrum te laten onstaan, kreeg ook geen meerderheid. Vertegenwoordigers van Rijswijk Wonen en Vidomes achten dit volstrekt onhaalbaar. Argumenten als onzekerheden over voldoende capaciteit en in hun ogen te veel geld werden hierbij ingebracht. 

Uitslag: 4 voor 25 tegen.