Wat is de noodzaak van omleggen tramlijn 1 over Geestbrugweg?

10 July 2022, 08:36 uur
Lokaal
mainImage
Ook op deze kruising op de Binckhorst gaat het steeds drukker worden. Dit merkt het verkeer van en naar Rijswijk nu al.

Namens de VVD-fractie heeft fractievoorzitter Coen Sleddering kenbaar gemaakt hoe de Rijswijkse liberalen er in staan met betrekking tot de Binckhorst waar duizenden woningen gaan komen. 

Zo stelt Sleddering.

"Het gaat hier gewoon alleen om een probleem oplossen voor de gemeente Den Haag, hetzij in de Binckhorst, hetzij op het Rijswijkseplein. Het omleggen van tramlijn 1 over de Geestbrugweg zit nog steeds in de plannen terwijl daar nog nooit de nut en noodzaak voor is aangetoond. Ik noem het verminderen van de parkeercapaciteit zonder alternatief, ik noem de geluidsoverlast van de zwaardere trams op de Geestbrug/Geestbrugweg en vooral de kruising met de Haagweg. De afdraaiende trams zorgen niet alleen voor extra lawaai in de bocht, maar zorgen ook voor een minder goede doorstroming op de Haagweg zelf".

"De nieuwe bewoners van de Binckhorst hebben er baat bij om met goed OV snel naar de stations Den haag CS en Voorburg te komen om de reis per trein te vervolgen en niet via Delft. De VVD Rijswijk mist ook een goed inzicht in de gevolgen voor de verkeerscirculatie als gevolg van de gekozen oplossingen. Een nieuwe inrichting van de Geestbrugweg moet helpen om minder verkeer op de Geestbrugweg te krijgen. Oh ja, en waar gaan die auto’s naartoe dan? Sluipend en kruipend door de wijken Cromvliet en Leeuwendaal? Of gezellig over de Westvlietweg? Ik hoor de deskundigen al zeggen: nee die auto’s moeten zo snel mogelijk naar de A4 en A12. Hoe dan? Via de Haagweg en de Hoornbrug? Via de Victory Boogie Woogie tunnel die niemand kan vinden? Via de Prinses Beatrixlaan? Deze problematiek vraagt een intensieve regionale aanpak met duidelijke keuzes over de aan- en afvoer van het verkeer richting de snelwegen. Verbreding van de A4 inclusief stil asfalt en geluidsschermen met een verbetering van de op- en afritten zijn daarbij dringend noodzakelijk Dit kan alleen maar in regionaal verband.

Dus, geacht college, geef echt waardevolle invulling aan de ondertekende intentieverklaring die ons tot nu niets heeft gebracht en kom met een afgewogen en regionaal georiënteerde oplossing.