Een gescheiden rioolstelsel heeft een buis voor afvalwater en een buis (of een ander hulpmiddel) voor regenwater. Het voert daarmee vuil afvalwater en schoner regenwater voor het grootste deel apart af:
Het vieze afvalwater gaat via rioolbuizen naar de rioolwaterzuivering. Het veel schonere regenwater, dat van daken en straten afkomt, gaat niet naar de rioolwaterzuivering. Het water mag in de grond zakken (regenwaterinfiltratie) of wordt naar open water geleid, zoals rivieren en kanalen. Zo kan de rioolwaterzuivering het afvalwater beter schoonmaken zonder de grote hoeveelheden regenwater.
Op dit moment is gemeente Rijswijk bezig om een aannemer te selecteren voor de werkzaamheden. We verwachten dat de werkzaamheden in de maanden oktober, november en december gebeuren. Dat is nog afhankelijk van de beschikbaarheid van materialen voor het riool. Ook het weer is van invloed op de planning. Tenminste twee weken voordat de werkzaamheden starten, zorgt gemeente Rijswijk voor een actuele planning en informatie over omleidingsroutes.
Heeft u vragen over de werkzaamheden? Aarzel niet om contact op te nemen met [email protected]