De Rijswijkse VVD is optimistisch over de toekomst van Rijswijk. In het verkiezingsprogramma komen de lokale liberalen met concrete ideeën om Rijswijk leefbaar, bereikbaar, veilig en betaalbaar te houden. Dat is nodig, omdat het aantal inwoners en ondernemers in de stad blijft toenemen.
Lijsttrekker voor de Rijswijkse VVD Werner van Damme meldt in een persbericht van de liberalen blij te zijn met het inhoudelijk stevige verhaal: ‘In dit programma staan plannen voor een gemeente die je portemonnee beschermt, zuinig met geld omgaat, ruimte geeft aan ondernemers en levendige winkelcentra én zorgt dat je veilig over straat kan. Rijswijk scoort gelukkig hoog in lijsten van aantrekkelijkste woongemeenten. Een groeiende stad heeft goede en voldoende voorzieningen nodig zoals huisartsen, sportverenigingen, kunst & cultuur en winkels. Daar blijft de Rijswijkse VVD dus in investeren.’
Lage woonlasten
Betaalbare plannen zijn nodig voor een groeiende stad. De Rijswijkse VVD wil absoluut niet meewerken aan plannen die de inwoners teveel en onnodig geld gaan kosten. "We staan in de top 3 van gemeenten in de regio met de laagste woonlasten en dat willen we zo houden", aldus Van Damme. Het verkiezingsprogramma is voorzien van een financiële paragraaf, met als doel dat de lasten voor inwoners en ondernemers laag blijven.
Betere bereikbaarheid van Rijswijk
Door de centrale ligging van Rijswijk staan er veel files. "We zien dat plannen van omliggende gemeenten meer auto’s door Rijswijk duwen", zegt Van Damme. "Er wordt geen rekening gehouden met buurgemeenten zoals Rijswijk".
De Rijswijkse VVD wil de Prinses Beatrixlaan ondertunnelen, maar dat duurt nog lang. Daarom vinden de liberalen dat nu andere maatregelen nodig zijn voor betere bereikbaarheid van Rijswijkers. Van Damme: ‘Bijvoorbeeld een tram over de Prinses Beatrixlaan tussen Delft en Den Haag. Of maatregelen om uitvalswegen, zoals de Victory Boogie Woogietunnel, beter te gebruiken.’
Eerste 10 minuten gratis parkeren in woonwijken met betaald parkeren
Betaald parkeren in wijken met een hoge parkeerdruk is niet te voorkomen. ‘In de meeste gevallen levert het meer parkeerplekken op voor de bewoners. Wel willen we dat je in woonwijken de eerste 10 minuten gratis kan parkeren. Bijvoorbeeld zodat een mantelzorger even wat boodschappen kan uitladen’, legt Van Damme uit.
Station veiliger en parkeergarages als schuilkelder
Veiligheid krijgt bij de Rijswijkse VVD veel aandacht, zoals het beter aanpakken van overlast, ondermijning, straatintimidatie en het bestrijden van femicide. Voor het thema ‘weerbaarheid’ is bijzondere aandacht. De Rijswijkse VVD wil meer (ondergrondse) parkeergarages voor fietsen en auto’s. Die kunnen ook ingezet worden als veilige schuilplekken bij een ramp of crisis. En het zorgt ook voor meer ruimte op straat. Een win-win situatie. Tot slot vinden de lokale liberalen de herinrichting van het stationsgebied noodzakelijk, zodat je daar ‘s avonds veilig en prettiger over straat kan".