In Rijswijk vonden in de periode van oktober 2020 tot en met maart 2021 37 inbraken in schuren, garages en boxen plaats. Een lichte stijging van drie inbraken vergeleken met de cijfers van de periode oktober 2019 tot en met maart 2020. Volgens vergelijkings- en adviesplatform Independer, die afgelopen maandag met deze cijfers naar buiten kwam, is er in Rijswijk per huishouden 65,5 procent kans op een inbraak in schuur, garage of box ten opzichte van het landelijk gemiddelde.
De landelijke cijfers van inbraken in schuren, garage en boxen stegen, terwijl de cijfers met betrekking tot woninginbraken juist een positievier beeld naar beneden gaven, een daling van 20 procent. Inbrekers hebben het vooral gemunt op elektrische fietsen, barbecues, dure tuinsets en gereedschap. Volgens de gegevens van Independer, op basis van cijfers van nationale politiedata, vonden afgelopen winter in absolute zin de meeste schuurinbraken in Zuid-Holland plaats.
Kijkend naar de cijfers van de gemeenten in ons land, vonden de meeste inbraken plaats in de Zuid-Limburgse grensgemeente Kerkrade, hier was de kans op een inbraak 343 procent groter dan gemiddeld. Inbraak in schuur of kelderbox op hetzelfde adres als je huis, is in principe gedekt via je inboedelverzekering.
Bron: Independer