'Voorburg en Rijswijk spelen rol van betekenis bij bereikbaarheid'

19 December 2023, 11:20 uur
Lokaal
mainImage
ANP
Ook op en rond De Binckhorst zullen de files enorm toenemen. Dit gaat de inwoners van Voorburg en Rijswijk volgend jaar al merken.

In de Binckhorst mogen tot 2030, op een gebied van 146 hectare, ca. 5000 woningen worden gebouwd (omgevingsplan 1.0). Versie 2.0 van dit plan wordt momenteel ontwikkeld en moet nog door de gemeenteraad van Den Haag worden vastgesteld.

Omgevingsplan 2.0 gaat uit van 7500 woningen bovenop de eerdere 5000, dus in totaal 12.500 woningen. Op dit moment wonen er ongeveer 1250 mensen op de Binckhorst. Door veranderingen in het beleid van de rijksoverheid en de stijgende kosten door inflatie stokt de ontwikkeling nu op ongeveer 2500 woningen.

"Dat kan uiteraard weer bijbuigen. Volgens een overheidsrapport (op volkshuisvesting.nl uit 2023) duurt de ontwikkeling van een woningbouwproject gemiddeld 10 jaar in Nederland. Het is maar de vraag is of dit aantal daadwerkelijk gehaald gaat worden in 2030", aldus de Buren Denktank van De Binckhorst. "Dit alles betekent dat de gemeenten en bewonersgroepen die grenzen aan het CIDBinckhorstgebied, de ontwikkelingen goed moeten volgen. Zo nodig moeten zij anticiperen met maatregelen of daar bij de gemeente Den Haag op aandringen. Bij de (externe) bereikbaarheid van de nieuw te ontwikkelen wijken spelen immers de gemeenten Leidschendam-Voorburg en Rijswijk een rol van betekenis".