Binnenkort neemt de Gemeenteraad van Rijswijk een besluit over de verdere ontwikkeling van de tweede fase van het Havenkwartier.
Een belangrijk discussiepunt is of er, in afwijking van de eerdere plannen, meer dan de vastgestelde 400 woningen mogen worden gebouwd. Dit oorspronkelijke maximumaantal is destijds vastgesteld na een uitgebreid participatietraject en
bekrachtigd door de gemeenteraad.
Standpunt van het BBR-bestuur
Het BBR-bestuur heeft de afgelopen periode:
• Gesprekken gevoerd met diverse betrokken partijen
• Een enquête gehouden onder de leden in het Havenkwartier
Resultaten van de enquête
• De meeste leden staan niet positief tegenover het toevoegen van extra woningen.
• Er zijn zorgen over de bereikbaarheid van het gebied.
• Extra woningen leiden volgens hen tot meer verkeersdrukte en een zwaardere belasting van de infrastructuur.
BBR houdt vast aan eerdere afspraken
Het BBR-bestuur heeft in een eerder stadium aangegeven te willen vasthouden aan de bestaande afspraken over het aantal woningen. Op basis van de huidige informatie zien wij geen aanleiding om dit standpunt te wijzigen.
Redenen hiervoor
• Geen duidelijk voordeel: er is geen inzicht in de voordelen van extra woningen voor onze leden.
• Risico op conflicten: een hoger aantal woningen kan leiden tot meer spanningen tussen bewoners en bedrijven.
• Onvoldoende verkeersoplossingen: het is nog niet duidelijk welke maatregelen worden genomen om het overbelaste wegennet in en rond het Havenkwartier te verbeteren.
Samenvattend
Het BBR-bestuur blijft bij het standpunt dat het aantal woningen in de tweede fase van het Havenkwartier beperkt moet blijven tot 400, zoals eerder is afgesproken.