Kees Toet, markthandelaar op de markt in Oud-Rijswijk, heeft een brief aan het College en de gemeenteraad gestuurd die voor vanavond op de agenda van de gemeenteraad staat.
Deze brief luidt als volgt.
"Ik heb begrepen dat de gemeente misschien van plan is om betaald parkeren in te voeren. Persoonlijk denk ik dat u daar de plank volkomen mis slaat. Het is een feit dat het winkelcentrum oud Rijswijk grotendeels afhankelijk is van de markt op rijswijk en dit een grote schare mensen trekt die elke zaterdag een rondje om de kerk maken en daar hun boodschappen doen".
"Juist het vrijblijvende maakt het interessant voor de mensen om hier naar toe te komen. En niet zoals grote winkelcentra’s waar men al het geld uit de zak wordt geklopt voordat men überhaupt een boodschap heeft gedaan".
"Het probleem wat er speelt is ‘s avonds en niet overdags waar het een komen en gaan is van winkelende mensen die nauw verbonden zijn met Oud-Rijswijk. Buiten het feit dat wij als marktkooplui passanten zijn en maar 1 keer in de week in oud rijswijk staan, zijn wij ook afhankelijk van onze klanten die de weg hiernaartoe elke zaterdag weer weten te vinden. Voor de winkeliers zou het helemaal een hard gelag zijn aangezien die heel de week hier afhankelijk van zijn".
"Wij hopen dat u tot inkeer komt en dit niet door laat gaan want dit gaat dan zeker ten koste van ons mooi winkelcentrum waar iedereen voor zijn broodwinning knokt".