Raadslid Marinka Koornneef en wethouder Jaap Finkevan Wij. Rijswijk bezochten de play-offfinale rolstoelhockey tussen Haag 88 en Doing Zoetermeer in sporthal De Altis. Een indrukwekkende wedstrijd waarin de sporters lieten zien op welk hoog niveau zij hun sport beoefenen. Fanatiek, sportief en inspirerend om te zien. Een mooi voorbeeld van hoe sport mensen samenbrengt en laat zien dat iedereen mee kan doen.
Daarna waren zij aanwezig bij de activiteiten rond Keti Koti in Museum Rijswijk. Tijdens een bijzondere schilderworkshop werd stilgestaan bij het slavernijverleden, maar ook gekeken naar de toekomst. Welke samenleving willen we samen zijn? Een waardevolle bijeenkomst die ruimte bood voor ontmoeting, gesprek en reflectie.
De dag werd afgesloten bij de buurtbarbecue aan de Sparrelaan. Daar gingen Marinka en Jaap in gesprek met bewoners over hun buurt. Eén van de onderwerpen die werd besproken was het onkruid op de stoepen. Bewoners merkten op dat de gemeente het onkruid twee keer per jaar verwijdert, maar dat onder geparkeerde auto’s en fietsen vaak stukken blijven staan.
Een eenvoudige oplossing die werd aangedragen: bewoners vooraf informeren zodat auto’s en fietsen die dag tijdelijk verplaatst kunnen worden. Een praktisch idee dat laat zien hoeveel kennis en betrokkenheid er in de wijken aanwezig is.
Wat deze dag vooral liet zien, is de kracht van Rijswijk. Van sportverenigingen en culturele instellingen tot actieve bewoners die meedenken over hun buurt. Overal in onze stad zijn mensen bezig om Rijswijk mooier, sterker en prettiger te maken.
Daar zetten raadslid Marinka Koornneef en wethouder Jaap Finke van Wij. Rijswijk zich iedere dag voor in.
Door: Wij. Rijswijk