Rijswijker aangehouden in onderzoek naar dood 16-jarige Deltenaar

21 February 2026, 07:38 uur
Lokaal
mainImage
Politie

In het onderzoek naar de gewelddadige dood van de 16-jarige jongeren uit Delft heeft de politie afgelopen week twee nieuwe verdachten aangehouden. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) bevestigd na berichtgeving door verschillende media.

Het slachtoffer, Gianinni uit Delft, werd op 22 januari in een park in Den Hoorn dodelijk neergestoken, zo maakte de politie eerder bekend. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om een steekincident gaat en niet om een schietpartij, zoals aanvankelijk werd gedacht.

Nieuwe verdachten opgepakt
De twee personen die de politie heeft aangehouden zijn een 17-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige man uit Rijswijk. Volgens justitie worden deze twee niet direct gezien als de daadwerkelijke dader van de steekpartij zelf. Hun exacte rol en betrokkenheid bij het incident zijn nog onderwerp van het lopende politie- en OM-onderzoek.

Onderzoek en eerdere arrestaties
Eerder werd al een verdachte aangehouden in de zaak, een 18-jarige man uit Rijswijk, die vastzit op verdenking van een rol bij de dood van de tiener.

Bij de politieonderzoeken rond deze zaak waren ook incidenten waarbij een agent per ongeluk een schot loste bij een eerdere arrestatie; dat incident wordt volgens de autoriteiten niet gezien als direct verband houdend met de zaak rond Gianinni.