Opening nieuwe concertjaar in de Rijswijkse Bonifatiuskerk

15 January 2024, 16:52 uur
Lokaal
mainImage

  Op zondagmiddag 21 januari om 15.00 uur brengen chansonnier Philippe Elan en pianist Gregor Bak een ode aan het Franse lied in de Bonifatiuskerk aan de Van Vredenburchweg 69 in Rijswijk. Hun programma omvat Franse chansons van grootheden als Jacques Brel, Charles Aznavour, Edith Piaf en Jean Ferrat. Ga genieten van chansons als Ne me quitte pas, Ma France, La Bohème, Cent mille chansons en La Montagne. Met dit concert start Muziek in de Bonifatius haar 20e seizoen in successie. Mark Wit, wethouder van kunst en cultuur van de gemeente Rijswijk, opent dit nieuwe concertjaar.


Philippe en Gregor kennen elkaar al 30 jaar! In 2021 zijn ze muzikaal gaan samenwerken en optreden. In juni 2021 kwam ‘Les Vacances’ uit, een duet van Philippe met sopraan Francis van Broekhuizen, speciaal voor hen door Gregor geschreven. In augustus 2023 gaven ze 2 uitverkochte concerten in het Concertgebouw. Daarvan is een registratie gemaakt en de CD ‘Chansons – Live at the Royal Concertgebouw Amsterdam’ komt in maart 2024 uit.  

Philippe Elan werd geboren in Gascogne (Frankrijk) en is vanaf 1986 in Nederland komen wonen. In dat jaar maakt hij een vliegende start door het chanson concours van de Alliance Française te winnen. Philippe is vaak te gast in radio- en tv-programma’s waar hij pleitbezorger is van het Franse lied. Gregor Bak heeft na zijn studie muziekwetenschap aan de Rijksuniversiteit in Utrecht gewerkt als docent muziek, pianist, componist en dirigent. Zo was hij sinds 1993 tot afgelopen zomer dirigent van het Oeral Kozakkenkoor. Als pianist begeleidt hij o.a. sopraan Francis van Broekhuizen in haar theaterprogramma’s ‘Bij Twijfel Hard Zingen’ en ‘Schandalig mooie opera’ en zoals tijdens dit concert chansonnier Philippe Elan.

Dit concert is onderdeel van de concertserie ‘Muziek in de Bonifatius’ aan de Van Vredenburchweg 69 in Rijswijk. Het concert begint om 15.00 uur en duurt een uur. De toegang is gratis. Na afloop is er een deurcollecte en de mogelijkheid een glaasje te nuttigen. Meer informatie op de vernieuwde website www.muziekindebonifatius.nl .