Huis van de Stad ook geraakt door kostenstijgingen

14 March 2023, 09:53 uur
Lokaal
mainImage

Het Huis van de Stad, het oude stadhuis dat een nieuwe functie krijgt en waar de gemeente Rijswijk eind dit jaar naartoe verhuist, wordt duurder dan gedacht. Voor de laatste fase van de uitvoering is ruim vier miljoen euro extra nodig. Onvoorziene omstandigheden en onder andere de kostenstijgingen van bouwmaterialen levert een hogere kostenpost op. Dit meldt het College. 

Het Huis van de Stad wordt in twee fases opgeleverd. In 2022 zijn het souterrain en de begane grond al geopend. Trias, Centrum voor de Kunsten, de dagbesteding (’t Trefpunt) en het vrijwilligerscentrum (Rijswijk Doet) van Welzijn Rijswijk hebben hun intrek al genomen in het Huis van de Stad. Het is de bedoeling dat halverwege 2023 Bibliotheek aan de Vliet volgt en dat de gemeente eind 2023 de publieksbalies, de trouwzaal en de kantoorruimten in gebruik neemt.

In de eerste fase had het Huis van de Stad al te maken met een financiële tegenvaller door aangetroffen asbest en extra maatregelen die moesten worden genomen voor de broedplaats van een beschermde slechtvalk.

Nu komen daar kosten bij vanwege eerder onvoorziene omstandigheden zoals inflatie en de hogere prijzen van grondstoffen voor de bouw, die met meer dan 25% zijn gestegen sinds de overeenkomst werd gesloten met de aannemer. Daarnaast moeten er extra kosten worden gemaakt voor ICT-voorzieningen en valt de keuken duurder uit nu deze ook geschikt moet zijn voor breder toegankelijke horeca. Ook de hybride raadszaal die in het Huis van de Stad eveneens te gebruiken is als theaterzaal, brengt meer kosten met zich mee.