Harbour Park krijgt 301 woningen

14 February 2023, 07:04 uur
Lokaal
mainImage
Her Harbour Park in beeld gebracht.

Er worden maximaal 301 woningen gerealiseerd in het Harbour Parkaan de Nijverheidsstraat 1 in Rijswijk bij het Havenkwartier. Dit gebeurt in een mix van appartementen variërend in grootte van circa 50 tot 100 vierkante meter. Dit meldt wethouder Armand van de Laar (D66) in een raadsbrief. 

Conform het ontwikkelkader wordt uitgegaan van het beschikbaar blijven van voldoende betaalbare woningen in het bouwplan (50%). De ontwikkelaar zorgt er voor dat:

a. koopwoningen tot de NHG grens (€ 355.000,- voor woningen zonder energiebesparende voorzieningen peil 2022) tenminste 3 jaren na feitelijke oplevering als woning door de eerste eigenaar worden bewoond. Dit is een anti-speculatieregeling om onderhuur tegen te gaan.

b. huurwoningen binnen het betaalbare segment (volgens het besluit Woningbouwimpuls 2020 een huurwoning met een aanvangshuurprijs van ten hoogste € 1.000,-), waarvan de grens in 2022 = € 1.023,- per maand bedraagt, tenminste 10 jaren na eerste oplevering binnen het
betaalbare segment als huurwoning beschikbaar blijven.

Het grensbedrag wordt met ingang van elk kalenderjaar gewijzigd met het percentage waarmee het bedrag, bedoeld in artikel 13,
eerste lid, onder a, van de Wet op de huurtoeslag, wordt gewijzigd. Zowel de middenhuur als eventuele koopwoningen in de betaalbare sector volgen de regels van het Besluit Woningbouwimpuls van het ministerie van Binnenlandse zaken. Dit is van belang om blijvend te
voldoen aan de regels van de subsidieverstrekker.