Gemeente pakt hard rijden in Rijswijkse Presidentenbuurt aan

30 October 2023, 10:27 uur
Lokaal
mainImage
www.zoetermeersdagblad.nl
Een archieffoto van verkeersdrempels.

Op woensdag 25 oktober zijn twee tijdelijke verkeersdrempels in Rijswijk geplaatst in de Presidentenbuurt: eentje op de George Washingtonlaan en eentje op de J.F. Kennedylaan (tussen de Generaal Spoorlaan en de Thomas Jeffersonlaan).

De drempels worden weer verwijderd als de werkzaamheden voor WarmtelinQ gereed zijn en de Prinses Beatrixlaan wordt opengesteld. Deze nieuwe maatregelen maken deel uit van een proef om te kijken of hiermee sluipverkeer en te hard rijden kan worden tegen gegaan.

Wethouder Armand van de Laar (Mobiliteit): “Bewoners geven aan dat er te hard in hun wijk wordt gereden. Samen met hen hebben we als gemeente gekeken naar oplossingen. Dit heeft geleid tot het plaatsen van de drempels. Dit is een van de maatregelen die we vanuit de gemeente inzetten om de buurt veiliger te maken.” 

Petitie 
Drempels remmen het verkeer af, maar inwoners ervaren met drempels ook vaak meer geluidsoverlast en trillingen. Buurtbewoner en een van de initiatiefnemers van de petitie om meer verkeersveilige maatregelen, mevrouw Sheppard: “Wij zijn positief en blij gestemd dat de gemeente actie heeft ondernomen naar aanleiding van ons initiatief. Er wordt tenminste iets gedaan aan de verkeersveiligheid in onze wijk. Met wethouder Van de Laar hebben we ook een paar andere punten besproken voor in de toekomst. Namelijk de wens voor nog een drempel in onze straat en verkeersborden met 30 km. De komende tijd zullen wij mee kijken of de drempel effect heeft.”

Verkeersveiligheid
Te hard rijden is een veel voorkomend probleem in Rijswijk. Het zorgt voor onveilige situaties en voor hinder voor bewoners. De gemeente vindt verkeersveiligheid belangrijk en neemt daarom verschillende maatregelen. Een van die maatregelen is het weren van sluipverkeer in woonwijken. Voor doorgaand verkeer zijn de hoofdroutes bedoeld.