Einde spoorwegovergang ’t Haantje in zicht

25 February 2021, 15:49 uur
Lokaal
mainImage

De spoorwegovergang bij het buurtschap ’t Haantje, op de grens van Delft en Rijswijk, behoort binnenkort tot het verleden. Op woensdag 14 april aanstaande, om 22.00 uur, wordt de overweg, de een-na-laatste op het traject tussen Leiden en Dordrecht, definitief afgesloten. Daarvoor in de plaats komt een onderdoorgang met een lengte van ongeveer 250 meter. Volgens Pro Rail, verantwoordelijk voor het spoorwegnet in ons land, is de tunnel veiliger en zorgt het tevens voor een betere doorstroming, waarbij langzaam- en snelverkeer van elkaar gescheiden zijn. De huidige overgang is niet breed genoeg, hetgeen de kans op ongelukken vergroot.

Aan één kant van de weg komt een fiets- en voetpad. De tunnel ligt ten noorden van de huidige overweg en sluit aan bij de nieuwbouwwijk Rijswijk Buiten. Op de locatie van de huidige overweg ’t Haantje komt een railinzetplaats, een plek waar werk- en inspectievoertuigen op het spoor geplaatst kunnen worden.

Vertraging
Tussen de stations Rijswijk en Delft Campus wordt het spoor verdubbeld van twee- naar vier sporen, waardoor op dit traject op den duur meer treinen kunnen rijden, per richting acht intercity’s en zes sprinters.

Vanaf de datum van sluiting is ’t Haantje niet langer een doorgaande weg, maar is het uitsluitend bedoeld voor bestemmingsverkeer. Doorgaand verkeer wordt omgeleid totdat eind juli de nieuwe tunnel in gebruik wordt genomen. Dat is drie maanden laten dan voorzien, Pro Rail geeft aan dat deze vertraging te maken heeft met het verkrijgen van een stuk grond.

Redactie & Foto: Peter Petit