De Presidentenbuurt is altijd een prettige en rustige leef- en woonomgeving geweest.
De afgelopen jaren wordt echter steeds meer overlast ervaren. Deze overlast wordt enerzijds veroorzaakt door overlast van sluipverkeer en autorijscholen. Anderzijds wordt het afgelopen jaar door bewoners steeds meer overlast ervaren van hangjongeren, zwerfafval, drugsoverlast, verloedering van het ongebruikte parkeerdek bij de Kennedylaan/Jeffersonlaan en de parkeerdruk veroorzaakt door busjes
en auto’s met buitenlandse kentekens in de wijk.
De bewoners van de Presidentenbuurt zien hun wijk verloederen. Dit stelt de fractie van Rijswijks-Belang. Zij hebben zich daarom verenigd in een bewonerscollectief. Samen met de gemeente willen zij een wijkplan opstellen om de overlast aan te pakken. De bewoners willen hierover graag in gesprek met de gemeente, politie en handhaving. De fractie van Rijswijks-Belang stelt daarom de volgende vragen aan het College van B&W. :
Is het College bekend met de overlast van hangjongeren, drugsoverlast, zwerfafval, verloedering van het ongebruikte parkeerdek bij de Kennedylaan/Jeffersonlaan en de hoge parkeerdruk veroorzaakt door busjes en auto’s met buitenlandse kentekens in de wijk?
Bij de flat aan de Jeffersonlaan mogen van de eigenaar geen busjes geparkeerd worden. Hierdoor ontstaat er parkeerdruk in de rest van de wijk. Is het College bereid om hierover in gesprek te gaan met de eigenaar?
In de wijk wordt veelvuldig en langdurig geparkeerd door auto’s met buitenlandse kentekens. Is het College hiervan op de hoogte? Ziet het College mogelijkheden om dit terug te dringen door middel van handhaving? Zo nee, waarom niet?
Is het College in gesprek met de eigenaar van de parkeergarage aan de Kennedylaan/Jeffersonlaan? Zijn er afspraken met de eigenaar gemaakt over het opknappen van de garage? Zo nee, waarom niet?
Hoeveel meldingen van overlast zijn er in 2021 gedaan door de bewoners van de Presidentenbuurt? Kunt u deze meldingen specificeren naar aard en omvang?
10. Ziet het College mogelijkheden om de handhaving (tijdelijk) in de Presidentenbuurt te intensiveren? Zo nee, waarom niet?
11. Is het College bereid om met het bewonerscollectief Presidentenbuurt in gesprek te gaan? Zo
nee, waarom niet?
12. Is het College bereid om met de veiligheidsdriehoek een integraal wijkplan op te stellen om de overlast integraal en adequaat aan te pakken? Zo nee, waarom niet?
13. Rondom de nabijgelegen Parking de Schilp wordt ook veel overlast ervaren van hangjongeren, drugsgebruik en zwerfafval. Hierover worden al langere tijd gesprekken gevoerd tussen bewoners, verenigingen en gemeente. Kan het College aangeven in hoeverre
de overlast rondom Parking de Schilp en de overlast in de Presidentenbuurt aan elkaar te relateren zijn? Gaat het hier bijvoorbeeld om dezelfde groepen overlastgevende jongeren die zich verplaatsen?
14. Op meerdere plekken in Rijswijk wordt nu al langere tijd gelijksoortige overlast ervaren. Het lukt gemeente, handhaving en politie maar niet om deze overlast terug te dringen. Is het College het met Rijswijks-Belang eens dat het vergroten van de huidige
handhavingscapaciteit wenselijk is gezien de langdurige en aanhoudende overlast? Zo nee, waarom niet?
Namens de fractie van Rijswijks-Belang,
A. Koegler-Böhm M.Weterings