Natuurlijk Delfland en de bewoners maken zich zeer ongerust over de aantasting van de unieke biodiversiteit op en rond het Landgoed Welgelegen aan het Julialaantje en Laan te Blotinghe Natuurlijk Delfland heeft samen met omwonenden bezwaar ingediend bij de gemeente Rijswijk over het afgeven van een nieuwe exploitatievergunning. Zij geven hier het volgende statement over af,
In het gebied huizen bosuilen en tientallen andere vogelsoorten; meerdere vleermuissoorten, zoogdieren, insecten (nachtvlinders) en de bij bossen in de Landgoederenzone behorende bosflora. In 2022 speelden op het landgoed Welgelegen drie jonge vosjes rond hun hol onder een oude boom. Een dergelijke biodiversiteit zo dicht bij het oude centrum van Rijswijk is uniek.
Door de voorgenomen nieuwe exploitatievergunning en de akoestische maatwerkvergunning vinden een aantal uitbreidingen plaats. Natuurlijk Delfland is gevraagd door omwonenden om de gevolgen voor de natuur in kaart te brengen:
a. Uitbreiding openingstijden naar 01.00 uur ’s nachts met toename van de uitstraling van verlichting en geluid naar de flora en fauna van de Landgoederenzone als gevolg;
b. Uitbreiding van de buitenterrassen en omvang restaurant met toename van de uitstraling van verlichting en geluid naar de flora en fauna van de Landgoederenzone als gevolg; (zie tabel uit de vergunningsaanvraag).
Restaurant 392 m2
Terras gevel 70 m2
Eiland terras 250 m2
Padel- terras 140 m2
Dit gaat naar een terrassomvang van 460 m2, terwijl in de Landgoederenzone niet meer dan 100 m2 aan terrassen is toegestaan. Dit levert ongewenste precedentwerking op naar alle andere horecagelegenheden in de Landgoederenzone.
c. Uitbreiding van padelbanen ten koste van tennisbanen met toename van de uitstraling van verlichting en geluid naar de flora en fauna van de Landgoederenzone als gevolg;
d. Vergunning van de Omgevingsdienst Haaglanden om de geluidsnormen te overschrijden met een toename van de uitstraling van geluid naar de flora en fauna van de Landgoederenzone als gevolg;
In mei 2022 klaagden omwonenden over geluidsoverlast. De exploitant ontkende dit. Toen heeft de Omgevingsdienst Haaglanden akoestisch onderzoek verricht, waarbij een 50%- overschrijding van de 40 decibel gemeten is aan de gevel van de omliggende woningen. De exploitant heeft toen een last onder dwangsom opgelegd gekregen. Het is dan tegenstrijdig zo niet onbegrijpelijk om deze exploitant dan nu ineens vergunning te geven voor het mogen overschrijden van de geluidsnormen.
e. Toename van de parkeerdruk en verkeersbewegingen in de nacht vanwege de uitbreiding van de openingstijden naar 01.00 uur ’s nachts met een toename van de uitstraling van geluid naar de flora en fauna van de Landgoederenzone als gevolg.