Sport- en welzijnsverenigingen dreigen de dupe te worden van het nieuwe parkeerbeleid in Rijswijk. Een meerderheid van de Rijswijkse gemeenteraad stemde dinsdag in met het voorstel van het college van burgemeester en wethouders met betrekking tot het betaald parkeren. Via werkgroepen in diverse wijken waar sprake is van parkeerproblematiek, heeft een deel van de Rijswijkse bevolking inspraak gehad in dit voorstel, dat met 18 stemmen voor en 12 tegen werd aangenomen ( één raadslid was verhinderd).
De plaatselijke VVD kwam, gesteund door twee fracties met volstrekt andere uitgangspunten, Groen Links en D66, met een volgens de partijen ontbrekende variant in het raadsvoorstel. In het voorstel van de drie partijen worden de parkeerzones in de Esdoornstraat en Julianstraat, bij de AH, opgeheven. In (buurt) winkelcentra mag één uur gratis worden geparkeerd, behalve bij In de Bogaard, dit wegens de geldende afspraken met Q Park.
Grote verliezers van het nieuwe parkeerbeleid in Rijswijk lijken de sport- en welzijnsverengingen te worden. De raad ging niet akkoord met het oorspronkelijke voorstel van de gemeente voor het aanbieden van drie uur gratis parkeren bij de locaties, dit ondanks de steun van de lokale partijen Gemeentebelangen Rijswijk en Beter voor Rijswijk. De PvdA wilde zelfs dat ook de deelnemers en bezoekers aan de door de verenigingen te organiseren evenementen in de gelegenheid worden gesteld om drie uur gratis te parkeren, maar dit voorstel haalde het niet.
Verantwoordelijk wethouder Björn Lugthart (Wij Rijswijk) gaf aan dat er voor de verenigingen nog wel een app komt waarmee binnen ingelogd kan worden. Lugthart denkt dat daarmee de problemen voor de verenigingen van de baan zijn. Na een testperiode hoopt Lugthart dat de app nog voor deze zomer gebruiksklaar is.
Ed Braam van Beter voor Rijswijk gelooft niks in deze oplossing. Hij vond het voorstel om van drie naar één uur gratis parkeren terug te gaan “een fors storend onderdeel in het raadsvoorstel, waar nog veel gezonde discussie over valt te verwachten”. Braam vond het niet kunnen dat de verenigingen over deze maatregel niet van te voren waren geïnformeerd. Andy Kooy, fractievoorzitter van de PvdA, verwacht dat deze maatregel de verenigingen er toe zal brengen binnenkort weer extra subsidie bij de gemeente aan te vragen.
Het voorstel voor één parkeervergunning voor geheel Rijswijk kon geen genade vinden in de ogen van het merendeel van de raad.
Redactie: Peter Petit