De gemeente Rijswijk heeft de gemeenteraad ingelicht over de verschillende maatregelen die zijn genomen in relatie tot de coronacrisis.
In enkele artikelen geeft het Rijswijks Dagblad een overzicht van deze maatregelen.
Net als eerder in ‘In de Bogaard’, hebben ook afgelopen weken in Oud Rijswijk overleggen plaatsgevonden tussen de gemeente, politie, en vertegenwoordiging van het winkelcentrum Zo is toegewerkt naar een crowdmanagementplan dat werkt op basis van kleurcodes, waarvan iedere kleur zijn eigen veiligheidsmaatregelen kent. Zo kan er vroegtijdig gesignaleerd worden en is er een heldere verdeling van rollen en verantwoordelijkheden. Hiermee wordt de kans verkleind dat onveilige situaties ontstaan en wordt de veiligheid van winkeliers, werknemers, bezoekers en bewoners in het winkelcentrum gewaarborgd.
Er is afgelopen maanden contact gehouden met de diverse ondernemers in Rijswijk over hoe het gaat en welke vragen men heeft. Zo heeft dit afgelopen weken bijvoorbeeld geleid tot diverse gesprekken met Monkey Town/Jumpsquare, Bally’s Bowling en Escape Room Rijswijk, waarbij in afstemming met de collega’s van Veiligheid, Handhaving en de Veiligheidsregio, gekeken is of men wel of niet open mocht na 1 juni. Bowlen wordt helaas gezien als binnensport, zodat hier nog een beperking op ligt. Andere ondernemers mogen, onder voorwaarden, wel weer hun bedrijfsactiviteiten opstarten.
De Broodfabriek had een verzoek ingediend om examens te faciliteren voor de Haagse Hogeschool. Dit faciliteert men inmiddels al een aantal jaar, maar vanwege de huidige omstandigheden was het onduidelijk of dit wel of niet was toegestaan. Op basis van een helder opgesteld plan, is ook hier toestemming voor verleend. Verder heeft Best Western PLUS Grand Winston haar deuren weer geopend na een periode van geen boekingen.