Groenbeheerplan moet grasaar aanpakken

29 June 2019, 17:13 uur
Algemeen
mainImage

Naar aanleiding van vragen van RijswijksBelang heeft het college aangegeven dat het op de hoogte is van de grasaren. “Zowel in Rijswijk als in andere gemeenten komt de soort veel voor. Dit jaar lijken er extra veel voor te komen. Dit staat mogelijk in verband met de droogte in de zomer van 2018.

Binnen het regulier beheer worden stroken langs verharding gemaaid. Hiermee is in beginsel op de belangrijkste plekken een strook grasaar vrij. Het nieuwe groenbeheerplan voorziet in de structurele aanpak van overlastgevende soorten zoals grasaren. Dit plan verschijnt 4e kwartaal 2019.

Ons beeld is dat hondenbezitters bekend zijn met dit fenomeen en hun hond (met name in de zomermaanden) regelmatig controleren op grasaren in hun vacht.