Er komen ieder jaar op 4 mei zo'n 3000 mensen bijeen om de herdenking bij te wonen op de Waalsdorpervlakte, het gebied tussen Den Haag en Wassenaar.
Helaas zal voor de eerste keer in de geschiedenis deze herdenking geen doorgang vinden, tot groot verdriet van velen. Voorzitter Vincent Gaal van Erepeleton Waalsdorp is aangeslagen. ”Het is toch bizar dat dit gebeurt in het jaar dat we '75 jaar Bevrijding' herdenken?”
De afzegging is vanwege de extra genomen maatregelen door Minister Grappenhaus van Justitie en Veiligheid van 23 maart die in elk geval tot 1 juni zullen duren. Het is niet toegestaan, ook niet op eigen gelegenheid samen te komen bij het verzetsmonument aldaar.
“Er komt dus ook geen alternatief, dus geen klokgelui, geen twee minuten stilte....niets op de Waalsdorpervlakte. Het doet pijn”, aldus voorzitter Van Gaal. Hij doet een oproep aan een ieder op die dag/avond de vlag in ieder geval halfstok te hangen en een kaars voor het raam te zetten.
Redactie: René Marquard